Gyengénlátó könyvelő. Hasznos információk
A tagság rendes és pártoló tagokból áll. Az Egyesülethez való csatlakozás lehetősége mindenki számára biztosított, aki támogatja az alapszabályban meghatározott célokat, elfogadja az alapszabályt.

Az Egyesület közhasznú tevékenységei: egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító- egészségügyi rehabilitációs tevékenység szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés kulturális tevékenység hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése munkaerőpiacon hátrányos helyzetű rétegek képzésének, foglalkoztatásának elősegítése — ideértve a munkaerő-kölcsönzést is — kapcsolódó szolgáltatásokat Célja, hogy ellássa tagjai egyéni és kollektív érdekvédelmét, ezen belül módot nyújtson tagjainak érdekeik kifejezésére, lehetőséget teremtsen azok érvényesítésére és ellássa érdekképviseletüket.
Következetesen törekszik a tevékenységi körébe tartozó feladatoknak a tagok gyengénlátó könyvelő összhangban való végrehajtására.

Az egyesület gyengénlátó könyvelő a működési területén élő vak, aliglátó vagy gyengénlátó továbbiakban: látássérült személyek érdekeinek védelmét és képviseletét, életviteli nehézségeik és problémáikkal kapcsolatos ügyek intézését vállalja fel. Ennek érdekében az egyesület szociális alap-és szakosított ellátásokat nyújtó intézményeket alapíthat meghívás vagy pályázat, ill.

Az elnökség szükség szerint, de legalább kéthavonta ülésezik. Felügyelő Bizottság: 3 tagból és 1 póttagból áll, mely a törvényes és alapszabályszerű működést, a határozatok végrehajtását, valamint a költségvetésnek megfelelő költség felhasználást és a bizonylati fegyelmet felügyeli Jelölő Bizottság: 3 tagból áll, a választásra javasolt személyek listájának összeállítása a feladata Küldöttek, szövetségi küldöttek, elektorok: a rendes tagok közül lehet választani, jelenleg egyesületünket 5 küldött képviseli az MVGYOSZ küldöttközgyűlésén.

Tagozatok, kistérségi, körzeti csoportok, területfelelős: a tagozatok elnökségi hozzájárulással jöhetnek létre, minimum 10 fő egyesületi tag alakíthatja. Kistérségi Körzeti csoportok a közigazgatási területi egységben hozhatók létre, ott, ahol minimum 50 egyesületi tag él, s ebből 10 fő elhatározza a megalakulását.

Egyesületünknek jelenleg két jogszerűen megalakított körzeti csoportja működik: Komló és Mohács központtal. Az Elnökség, ahol nem alakítható Kistérségi Körzeti Csoport, Területfelelőst bízhat meg az ott élő tagok ügyeinek intézésével. Tájékoztató a A